گام دوم انقلاب با توسل به کتاب و علم تحقق می‌یابد

۱۳۹۸/۲/۸ ۱۳:۴۸رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گفت: تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، در بستر توسل به کتاب و علم اتفاق خواهد افتاد.
به گزارش ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، عصر چهارمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب سایه‌بان شهر» با حضور رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و جمعی از روسای فرهنگسراهای شهرداری تهران و اهالی فرهنگ و هنر در محل فرهنگسرای کتاب نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آغاز به کار کرد.
ریس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در آیین گشایش دهمین فرهنگسرای کتاب گفت: این سازمان متولی ترویج کتابخوانی در شهرداری است و امسال نیز با وجود مشکلات و محدودیت‌‌های فراوان بویژه در ارتباط با بحث بودجه و اعتبار در کنار و همراه نمایشگاه کتاب بوده‌ایم. 
 
سعید اوحدی کاربردی بودن نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را از ویژگی‌‌های مشهود فرهنگسرای کتاب تهران عنوان کرد و ادامه داد: یکی از نقدهای جدی به بزرگترین رخداد فرهنگی کشور این است که این گردهمایی بزرگ فرهنگی قالبی تجاری یافته و از قدرت و قوام در حوزه‌ی آموزش بی‌بهره مانده است.
 
وی تاکید کرد: علم، آموزش و کتاب شاخصه‌‌ها و زیربنای توسعه‌ی پایدار است و ضرورت دارد تا نگاه جدی به این سه اصل داشته باشیم.
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران افزود: رویکرد کاربردی و عملیاتی به کتاب‌‌های علمی و هنری در دهمین فرهنگسرای کتاب قابل تقدیر و توجه است.
اوحدی با اشاره به اهمیت و جایگاه خواندن و کتاب در قرآن و احادیث اضافه کرد: بارها و بارها از همان ابتدای بعثت پیامبر اسلام، امت را به خواندن و انس با کتاب سفارش کرده اند. 
وی ثمره‌ی کتاب و کتابخوانی را پیش‌زمینه و مبنای خلق و آفرینش آثار هنری دانست و تاکید کرد: تاثیر عمیق کتابخوانی نه تنها در فرهنگ و هنر، بلکه در دفاع از آرمان‌‌های انقلاب و اسلام هم بارز است.
وی تصریح کرد: تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، در بستر توسل به کتاب و علم اتفاق خواهد افتاد.
در این مراسم رئیس دهمین فرهنگسرای کتاب تهران خدمتگذاری در حوزه‌ی کتاب را غنیمت و فرصت توصیف کرد و افزود: پیشتازی در امر مهم کتاب و کتابخوانی یک ارزش است. 
وی از پیش‌بینی اجرای 20 برنامه‌ی متنوع فرهنگی و هنری در فضایی به وسعت یک هزار مترمربع در مصلای تهران در زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و ادامه داد: امسال علاوه بر بخش اصلی و ثابت فرهنگسرای کتاب 4 دستگاه اتوبوس نیز در اقصی نقاط نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای خدمات‌رسانی فرهنگی و هنری به اقشار مختلف فعال هستند.
 
سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

درباره مدیریت انتشارات تخته سیاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × یک =