سریال «شایستگان صفوی» در اردبیل ساخته می‌شود

۱۳۹۸/۲/۸ ۱۲:۲۶استاندار اردبیل تولید و نشر کتاب با محوریت و موضوع تاریخ فرهنگ و مشاهیر این استان را در اعتلای فرهنگ بسیار مهم خواند و تصریح کرد: در حال رایزنی‌‌ برای ساخت و تولید سریالی با عنوان شایستگان صفوی هستیم که اقتباس شده از کتاب‌‌ها و مرتبط با تاریخ صفوی است.
به گزارش ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مراسم روز فرهنگ و هنر استان اردبیل همزمان با چهارمین روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور جمعی از مسئولان استانی و نام‌آوران علمی و فرهنگی برگزار شد.
در این مراسم که به همراه نمایشگاه جنبی عکس مفاخر و چهره‌‌های شناخته شده‌ی اردبیل و اسناد تاریخی این استان در حوزه‌ی فرهنگ، هنر و ادبیات برگزار شد، اکبر بهنام‌جو استاندار اردبیل با اشاره به سابقه و پیشینه‌ی درخشان فرهنگی این استان گفت: سختکوشی و تلاش مردم اردبیل بسیار بارز است.
وی ادامه داد: متاسفانه در ابعاد مختلف فرهنگی کشور شاهد تنزل هستیم و نیاز است تا شاخصه‌‌های فرهنگی‌مان را حفظ و احیا کنیم.
وی تولید و نشر کتاب با محوریت و موضوع تاریخ فرهنگ و مشاهیر استان را در این راستا بسیار مهم خواند و تصریح کرد: در حال رایزنی‌‌ برای ساخت و تولید سریالی با عنوان شایستگان صفوی هستیم که اقتباس شده از کتاب‌‌ها و مرتبط با تاریخ صفوی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز در مراسم روز فرهنگ و هنر این استان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: استان اردبیل همواره مهد علم، فرهنگ و هنر بوده است.
ناصراسحاقی از برگزاری یازده رویداد ملی و بین‌المللی فرهنگی در سال 97 در استان اردبیل خبر داد و اضافه کرد: در حوزه‌ی نشر 394 مجوز چاپ کتاب صادر شده و 288 عنوان کتاب به زیور طبع آراسته شده است.
وی برگزاری نمایشگاه کتاب اردبیل در دو سال گذشته را به عنوان نمونه‌ای از روند رو به رشد فعالیت و عملکرد‌‌های حوزه‌ی نشر و کتاب استان اردبیل دانست.
این مراسم در ادامه با اجرای برنامه‌های متنوعی از جمله تکم‌گردانی و موسیقی عاشیقلار اجرا شد.
 
سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

درباره ی مدیریت انتشارات تخته سیاه

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *