به گزارش خبرگزاری مهر، ایمان کرد مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری از برگزاری نهمین «فرهنگ‌سرای کتاب» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امسال خبر داد و گفت: سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه امسال در مصلای تهران برگزار می‌شود و سازمان فرهنگی هنری همچون گذشته »فرهنگ‌سرای کتاب» را با هدف ایجاد ارتباط دو سویه با مخاطبان فرهنگی هنری، کمک به توسعه و اعتلای دانش جامعه شهری، معرفی دستاوردها و ظرفیت‌های شهرداری تهران در حوزه کتاب و کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه برگزار می‌کند.

وی افزود: نهمین فرهنگ‌سرای کتاب در فضایی به مساحت تقریبی ۱۵۰۰ متر واقع در مصلای امام خمینی (ره) و با شعار «کتاب، سایه‌بان شهر» اجرا می‌شود.

کرد در تشریح مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگ‌سرای کتاب عنوان کرد: معرفی کتابخانه دیجیتال، معرفی کتابخانه نابینایان، طرح هبه کتاب و عضویت رایگان در کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری بخشی از برنامه‌هاست. برنامه کتابخوانی هنرمندان برای شهروندان، برپایی نمایشگاهی از آثار نفیس گنجینه موزه هنرهای دینی امام علی (ع)، موزه عکسخانه شهر و سایر موزه‌های سازمان فرهنگی هنری در قالب تابلو، کتاب، پوستر و ماگ نیز برای نمایش و فروش آماده شده است. 

وی ادامه داد: نمایشگاه کاریکاتور کتاب، معرفی موزه‌های سازمان فرهنگی هنری، نذر کتاب و کتاب من برنامه‌های دیگر سازمان فرهنگی هنری در نمایشگاه کتاب است. همچنین باغ کتاب تهران با غرفه‌های رباتیک، ساینس سنتر، باز باران، نشر شهر، کودک و کافه کتاب در فرهنگ‌سرای کتاب حضور دارد. 

کرد با بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه در میان کودکان از اهداف راهبردی سازمان فرهنگی هنری است، تصریح کرد: این سازمان بزرگ‌ترین شبکه متمرکز کتابخانه‌های عمومی را در اختیار شهروندان قرار داده است و با رویکرد گسترش فرهنگ مطالعه برای کودکان، بخش عمده‌ای از فرهنگ‌سرای کتاب با ارائه محصولات مربوط به کودکان و برگزاری برنامه‌هایی مانند دیدار نویسندگان، تصویرگری کتاب کودک و… در این بخش اجرا می‌شود. ارائه وسایل بازی کودکان به صورت رایگان از خدمات بخش کودک فرهنگ‌سرای کتاب امسال است.

علاقه‌مندان برای بهره‌مندی از برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری، می‌توانند به نهمین فرهنگ‌سرای کتاب واقع در محل نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلای امام خمینی (ره) مراجعه کنند. 

درباره مدیریت انتشارات تخته سیاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 × پنج =