مردم ایران باید به دوران اوج کتاب‌خوانی بازگردند

۱۳۹۸/۲/۸ ۱۳:۴۰دوبلور و مترجم ایرانی گفت: باید دوباره به دوران اوج ادبی خود و زمانی که جهانیان، ایران را با نام کتاب و آثار معروفی چون شاهنامه، مثنوی و اشعار عرفانی حافظ می‌شناختند، برگردیم.
 
به گزارش ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ابوالحسن تهامی‌نژاد، دوبلور و مترجم ایرانی درباره‌ی بازدید از سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: با توجه به اینکه در اوایل هفته هستیم ولی من استقبال خیلی خوبی را از نمایشگاه کتاب تهران می‌بینم و این امر باعث خوشحالی من است.
وی که با استقبال مخاطبان و بازدیدکننده‌ها در غرفه‌ی نگاه مواجه شده بود، ادامه داد: در مدت زمان کوتاهی که نمایشگاه حضور یافتم، مخاطبان بسیاری که با من آشنایی دارند به سراغم آمده‌اند و درباره آثار و امضای آثار با من صحبت کردند که این برای من نویسنده، اتفاق خرسندی است.
تهامی درخصوص انتخاب شعار سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان کرد: شعار امسال نمایشگاه کتاب، شعار خوبی بوده و من با آن موافقم. به طور کلی انتخاب شعار برای افتتاح هر دوره نمایشگاه اتفاقی است که بودنش بهتر از نبودنش است.
این دوبلور ایرانی با اشاره به نقش موثر اهالی کتاب و کتابخوان در فرهنگ‌سازی کتابخوانی در بین مردم خاطرنشان کرد: من فکر می‌‌کنم که هرکسی می‌‌تواند نقش موثری برای کتاب‌خوان کردن مردم داشته باشد. مردم یک انگیزه و مشوقی می‌‌خواهند و من خوشحال می‌‌شوم که بتوانم دو یا سه نفر را به کتاب خواندن چه در مورد کتاب‌‌‌های خودم یا دیگران تشویق کنم.
وی ادامه داد: ما به جهانیان، چطور نوشتن کتاب، آفرینش، صفحه‌آرایی و تهیه‌ی جلد را آموزش دادیم و باید دوباره به دوران اوج خود، زمانی که تمام مردم ایران را با نام کتاب و آثار معروفی چون شاهنامه، مثنوی، اشعار عرفانی حافظ می‌شناختند، برگردیم و امیدوارم مردم هرچه زودتر با کتاب آشتی کنند.
تهامی در پایان گفت: از زحمات اهالی کتاب تشکر می‌‌کنم و امیدوارم کارهای بهتر و بیشتر از گذشته داشته باشند و در راه کتاب و آفرینش کتاب مشکلی کوشا و فعال باشند.
سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

درباره مدیریت انتشارات تخته سیاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک × 1 =