به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب که از جمله کتاب های پرطرفدار کودکان و نوجوانان است و به عنوان پرفروش ترین داستان نیویورک تایمز شناخته می شود، مجموعه ای طنز همراه با تصویرهای کاریکاتوری است.

جف کینی، نویسنده و طراح این مجموعه با سابقه سال ها فعالیت در زمینه  طراحی سایت سعی کرده تا با طراحی کتابی شبیه صفحات یک سایت، مطالب کوتاه و نقاشی های مکمل را برای کتابش طراحی کند تا کودکان به کتابخوانی علاقمند شوند.

او که از این شیوه پاسخ مناسبی گرفته، توانسته کتابهایش را به سراسر دنیا بفرستد و در واقع آثارش را در ردیف کتاب های پرخواننده قرار دهد.

جلد پنجم این کتاب، به زندگی گرگ هفلی می پردازد که این بار با یک مهمانی به دردسر می افتد. او مجبور می شود همه کارها را خودش انجام دهد و همه تغییرات عجیب و غریب با هم می آیند. او سعی می کند با مشکلات کنار بیاید در حالی که نزدیکترین دوستش هم در کنارش نیست.

میترا لبافی، مترجم این کتاب، از خبرنگاران صدا و سیماست که در کنار حرفه خود به کار نویسندگی و ترجمه می پردازد. او از سال ۱۳۷۲ کار نویسندگی را در مطبوعات شروع کرد و از سال ۱۳۸۲ با ترجمه مجموعه فسقلی ها، (انتشارات قدیانی) وارد دنیای کتاب شد.

چهار جلد مجموعه دفترچه خاطرات بچه لاغر، برس جادویی و کتاب از گیرنده تا فرستنده (مجموعه گزارش های پخش شده در خبر بیست و سی) از جمله فعالیت های او در حوزه ترجمه و تالیف است.

درباره مدیریت انتشارات تخته سیاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 8 − شش =